2.5.2013

Aktualita

Středa 19. únor 2014

Novinky Strážce katastru – únor 2014

Jak jsme již informovali, počátkem roku nastala revoluce v právní úpravě postavení katastru nemovitostí. Proběhlé změny v právní úpravě katastru nemovitostí zvyšují důležitost sledování katastru. V souvislosti s těmito změnami jsme připravili několik novinek, o kterých jsme si jisti, že ještě zvýší Vaši spokojenost se Strážcem katastru.

1. Právo stavby

S výše uvedenými změnami je spojen zrod nové nemovitosti – práva stavby. Nově tedy můžete se Strážcem katastru sledovat nejen dosavadní nemovitosti (pozemky, stavby a jednotky v budovách), ale i právě právo stavby.

2. Spojení pozemků a budov, případně práva stavby

V katastru došlo ke spojení zápisů pozemků a staveb, pokud majitelem pozemku i stavby je jedna osoba. Stavby, které jsou součástí pozemku nebo práva stavby, se již nezobrazují jako samostatné nemovité věci, ale zobrazují se jako součást pozemku nebo práva stavby.

3. Možnost zasílání upozornění formou SMS

Pro zvýšení Vašeho komfortu je možné aktivovat zasílání upozornění na změny v katastru nemovitostí nejen formou emailu, ale také SMS zprávou. Tuto možnost naleznete v části Nastavení (po přihlášení do Strážce katastru).

4. Možnost zasílání upozornění na každou provedenou kontrolu katastru

Nově máte možnost v části Nastavení (po přihlášení do Strážce katastru) zvolit, zda si přejete obdržet pouze upozornění v případě nalezené změny v katastru (jako tomu bylo do této chvíle), nebo si přejete obdržet informaci o každé provedené kontrole katastru (a to i když není zjištěna změna v katastru).